Stymulatory tkankowe to jedne z najnowocześniejszych rozwiązań wykorzystywanych w medycynie estetycznej i kosmetologii. Służą do odnowy struktury skóry poprzez odbudowę kolagenu i elastyny. Ich zadaniem jest poprawa jędrności i elastyczności skóry oraz rozjaśnienie i nadanie zdrowego wyglądu cerze. Charakteryzują się silniejszym działaniem niż mezoterapia igłowa, ponieważ prowokują zwiększenie procesów regeneracyjnych. Komórki namnażają się, co daje efekt wypełnienia i ujędrnienia.
Stymulatory tkankowe to zazwyczaj naturalnie występujące czynniki wzrostu. Te substancje są odpowiedzialne za stymulowanie procesów regeneracyjnych w tkankach, takich jak syntezę kolagenu, proliferację komórek, migrację fibroblastów i angiogenezę (tworzenie nowych naczyń krwionośnych). Stymulatory tkankowe są chętnie wykorzystywane przez kosmetologów, ponieważ mogą dać długotrwały i naturalny efekt. Najczęściej podczas zabiegu używane są: hydroksyapatyt wapnia i kwas l-polimlekowy, a stosowane są, aby zapobiec procesowi starzenia się skóry. Pobudzają działanie fibroblastów do syntezy włókien kolagenowych.
Stosowanie stymulatorów tkankowych odbywa się poprzez ich bezpośrednie wprowadzenie do skóry za pomocą iniekcji lub aplikacji zewnętrznej. Zabiegi te są najczęściej wykonywane przez specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej. Stymulatory tkankowe mogą być stosowane na różnych obszarach ciała, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Stymulatory tkankowe są zazwyczaj bezpiecznymi narzędziami do stosowania w medycynie etycznej, jednak istnieją pewne przeciwwskazania i potencjalne efekty uboczne, o których należy pamiętać.
Przeciwwskazania do zabiegu
Przeciwwskazania do stosowania stymulatorów tkankowych mogą obejmować m.in. infekcje skóry w obszarze planowanego zabiegu, aktywne trądzikowe zapalenie skóry, reakcje alergiczne na niektóre składniki aktywne, ciążę i karmienie piersią. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu z klientem. Potencjalne efekty uboczne stosowania stymulatorów tkankowych mogą obejmować przemijające zaczerwienienie, obrzęk lub podrażnienie skóry w miejscu iniekcji.
Stymulatory tkankowe są coraz bardziej popularne ze względu na swoje liczne zalety i możliwość poprawy jakości skóry. Jednak, aby osiągnąć optymalne wyniki, ważne jest, aby stosować je zgodnie z zaleceniami specjalisty i w połączeniu z kompleksowym podejściem do pielęgnacji skóry, takim jak zdrowa dieta, nawilżanie, ochrona przed słońcem czy unikanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dbanie o zdrową skórę zawsze wymaga kompleksowego podejścia i odpowiedniej pielęgnacji.
Wskazania do zabiegu
- modelowanie fałdów nosowo- wargowych,
- korekta policzków,
- zapełnienie linii marionetki,
- modelowanie żuchwy,
- modelowanie nosa i brody.
Podczas zabiegów wykorzystywane są preparaty tylko najwyższej jakości w trosce o Twoje dobre samopoczucie i najlepsze efekty.