Skip to content Skip to footer

Kriolipoliza to zabieg odchudzający, który stanowi bardzo dobrą alternatywę dla liposukcji. Jest bezpieczny i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Kriolipoliza to nowatorska metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która zdobyła popularność w dziedzinie medycyny estetycznej na całym świecie. Kriolipoliza działa selektywnie. Wyszczuplanie poprzez zamrażanie komórek tłuszczowych to bezinwazyjna metoda, która niszczy komórki tłuszczowe. Posiada komplet badań klinicznych. Kriolipoliza oferuje rozwiązanie dla osób pragnących modelowania sylwetki bez konieczności poddawania się operacjom chirurgicznym.

Kriolipoliza  to świetna metoda na szczupłą talię, zgrabne nogi i kształtne ramiona – celem jest m.in. odchudzenie brzucha, wyszczuplenie ud, bioder i ramion, likwidacja uciążliwych wałków tłuszczu pod stanikiem, na plecach, a także likwidacji boczków, bryczesów i nadmiaru tłuszczu w okolicy kolan. Skuteczność zabiegu kriolipolizy zależy od możliwości szybkiego schłodzenia tkanki tłuszczowej do temperatury około minus 6-8 stopni. Taką temperaturę należy utrzymać przez minimum 70 minut, przy pełnym zabezpieczeniu skóry przed odmrożenie.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Podczas zabiegu kriolipolizy specjalistyczne urządzenie jest umieszczane na wybranym obszarze ciała, np. na brzuchu, biodrach czy udach. Działa ono poprzez kontrolowane obniżanie temperatury tkanek, co powoduje zamrożenie komórek tłuszczowych. W odpowiedzi na niskie temperatury komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu i stopniowo są eliminowane z organizmu naturalnym procesem metabolicznym.

Kriolipoliza posiada wyjątkowo wydajne generatory zimna, dzięki czemu bardzo szybko osiąga optymalną temperaturę zabiegu – to gwarantuje skuteczne oddziaływanie na komórki tłuszczowe przez cały czas trwania zabiegu. Dodatkową zaletą jest wykorzystanie podciśnienia w celu wyizolowania obszaru zabiegu i ograniczenia ukrwienia tkanki tłuszczowej, przez co unikamy wtórnego podgrzewana komórek tłuszczowych.

Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza to bezpieczna i nieinwazyjna metoda pozwalająca na redukcję miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Polega na schłodzeniu komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy) do nawet -11 stopni Celsjusza. Adipocyty, przez wysoką zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych, są szczególnie podatne na działanie niskich temperatur. Komórki o niewielkiej zawartości tłuszczu są natomiast bardziej odporne. Poprzez początkowe podgrzanie skóry krew i tłuszcz są całkowicie oddzielone przed zabiegiem kriolipolizy, dzięki czemu metoda usuwania tłuszczu i odchudzania jest w pełni bezpieczna – niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki i narządy, takie jak: skóra, mięśnie i nerwy.

W wyniku mrożenia lipidy są uwalniane z komórek tłuszczowych i transportowane przez układ limfatyczny. Zamrożone adipocyty są stopniowo eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki czemu po zabiegu z tygodnia na tydzień grubość tkanki tłuszczowej maleje. Główną zaletą kriolipolizy jest to, że jest to nieinwazyjny i bezbolesny zabieg. Nie wymaga żadnych nacięć, igieł ani czasu rekonwalescencji. Pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych czynności natychmiast po zabiegu. Ponadto kriolipoliza jest bezpieczna i skuteczna dla większości osób, a wyniki są zazwyczaj widoczne po kilku tygodniach. Kriolipoliza jest szczególnie efektywna w redukcji tłuszczu miejscowego, który jest trudny do usunięcia za pomocą diety i regularnej aktywności fizycznej.

W naszym salonie kosmetycznym oferujemy zabiegi kriolipolizy przeprowadzane przez wykwalifikowany personel. Korzystamy z zaawansowanych urządzeń i technologii, które zapewniają bezpieczeństwo procedury. Nasze doświadczone specjalistki przeprowadzą szczegółową konsultację, aby ocenić Twoje indywidualne potrzeby i oczekiwania. Na tej podstawie zaproponujemy spersonalizowany plan zabiegowy, dostosowany do Twojej sylwetki i celów. Naszym celem jest zapewnienie Ci maksymalnych efektów i zadowolenia z rezultatów. Po kriolipolizie zalecamy utrzymanie aktywnego trybu życia, zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej, aby utrzymać osiągnięte rezultaty. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat zabiegu, skontaktuj się z nami.

Cart0