Skip to content Skip to footer

Wampirzy lifting czyli inaczej mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP), to zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry preparatem uzyskanym z krwi pacjenta. Chociaż najczęściej wykonuje się go w obrębie twarzy, może być również stosowany na dłoniach, szyi, dekolcie czy skórze głowy. W ginekologii estetycznej wykorzystywany jest między innymi do leczenia nawracających infekcji. Terapia tą wpływa korzystnie na kondycję skóry, stymulując jej regenerację i odmładzanie.

Proces zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym przebiega kilkuetapowo. Na początek przeprowadzana jest konsultacja medyczna, podczas której omawiane są szczegóły procedury oraz sprawdzane są ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Następnie pobrana zostaje krew żylna od pacjenta, którą miesza się z antykoagulantem i umieszcza w specjalnych probówkach.

Kolejnym etapem jest wirowanie krwi w urządzeniu umożliwiającym pozyskanie osocza bogatopłytkowego o jak największej liczbie trombocytów i czynników wzrostu. Wyekstrahowanie warstwy trombocytów z małą ilością osocza trwa zwykle kilkanaście minut. Po przygotowaniu preparatu, lekarz wprowadza go przy użyciu iniekcji do właściwej warstwy skóry. W celu zmniejszenia dyskomfortu stosuje się często znieczulenie miejscowe w postaci kremu.

Czas regeneracji po wampirzym liftingu i oczekiwane efekty

Okres rekonwalescencji po wampirzym liftingu nie jest długi. Po zabiegu skóra może być podrażniona, zaczerwieniona oraz wystąpić mogą lekkie obrzęki. Jednakże objawy te zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Wtedy również pojawiają się pierwsze efekty terapii ? odnowa skóry, która staje się odświeżona, rozświetlona oraz bardziej jędrna. Pełne rezultaty, takie jak redukcja zmarszczek czy blizn, widoczne są po kilku tygodniach.

Zostaw komentarz

Cart0